Voor 4 personen:
het binnenste van 2 baby-suikerbroden (of een andere lichtbittere salade)
4 zoetwaterkastanjes
80 g roquefort
1 fijngehakte sjalot
3 el sesamolie
2 kl Japanse rijstazijn
peper en zout.
Voor de noten:
225 g gepelde pecannoten
100 g poedersuiker
50 cl arachideolie
Blancheer de noten 10 minuten in kokend water. Laat uitlekken in een zeef. Bet ze droog met keukenpapier en schik ze op een bakplaat. Strooi de suiker over de noten en rol ze erdoor zodat ze helemaal onder de suiker zitten. Plaats de bakplaat op een koele en verluchte plek. Laat minstens 2 uur drogen, beter is een hele nacht.
Verwarm de olie op matig vuur in een frituurpan of in een wok. Bak de noten ca. 2 minuten tot de suiker smelt en de noten een goudgeel kleurtje krijgen. Let op dat de karamel niet verbrandt. Haal met een schuimspaan de noten uit de olie. Laat ze afkoelen op een bakplaat. Niet laten uitlekken op keukenpapier want de gekarameliseerde suiker zou eraan kleven. Afgekoeld zijn de gekarameliseerde noten ongeveer 2 weken houdbaar in een hermetisch gesloten glazen bokaal. Serveer ze lauw of koud.
Voor de roquefortsaus: meng de ingrediënten met een klopper. Giet ze over de salade, voeg de in stukjes gesneden waterkastanjes en de gekarameliseerde noten toe.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier