Praktisch
– Met het vliegtuig kan je opteren om vanuit Brussel naar Dublin te vliegen en van daaruit een huurwagen of bus te nemen naar Belfast. Vanuit Amsterdam zijn er rechtstreekse vluchten naar Belfast.
– Met de auto is het een vrij lange rit (15u), waarbij je twee keer het water moet oversteken. Onderweg zijn er genoeg bezienswaardigheden, dus een roadtrip naar Noord-Ierland kan een optie zijn. Een overnachting in de buurt van Snowdonia op de heen- of terugweg is een aanrader.
– Je betaalt er met de pond, want Noord-Ierland maakt deel uit van het Verenigd Koninkrijk.
– De voertaal is Engels en je kunt best in iedere zin ‘wee’ (verkleinwoord) gebruiken om niet uit de toon te vallen.
– De beste maanden om de tuinen te bezoeken lopen van eind mei tot begin oktober. In de zomermaanden kan het drukker zijn, dus de lente of september en oktober zijn ideaal.
Andere bezienswaardigheden in Noord-Ierland voor natuurliefhebbers:
Belfast – Giant’s Causeway & Causeway coastal route: 1u15min
Belfast – Carrick-A-Rede Rope Bridge, Ballycastle: 1u10 min
Belfast – The Dark Hedges: 1u20min
Belfast – Marble Arch Caves: 2u
Belfast – Mourne Mountains: 1u15 min
Belfast – Rathlin Island: 2u
Belfast – Glenoe waterfalls: 30 min
Belfast – Dunluce Castle: 1u15min