De Iraanse keuken ontdekken of het verleden induiken? Deze boeken vind je op de leeslijst van interieurarchitect Gert Voorjans

Interieurvormgever Gert Voorjans
Interieurvormgever Gert Voorjans © Jean-Pierre Gabriel
Lotte Philipsen
Lotte Philipsen Journalist KnackWeekend.be

Gert Voorjans (63) ontwerpt rijkelijke interieurs vol kleur en textuur, ook voor beroemdheden als Nina Garcia, Mick Jagger en Dries Van Noten. De interieur­architect bezit eindeloos veel boeken, maar door zijn drukke bestaan ziet hij pas op vakantie de kans om ze te lezen.

Voor veel mensen horen boeken net zo goed bij vakantie als zonnecrème. In de koffer gaat dan de stapel leesvoer die het hele jaar stof lag te vergaren.

Ontdek de ook getuigenissen van onze twee andere vakantielezers: designer Frederik Delbart en journalist Hannelore Simoens. Voor hen is vakantie het meest uitgelezen moment om een boek open te slaan.

‘Als kind vroeg ik altijd boeken cadeau. Die liefde is gebleven, al heb ik een paar jaar geleden aan vrienden gevraagd om me geen boeken meer te schenken – in huis slingeren overal ongelezen exemplaren rond, ik krijg ze niet meer verwerkt. Om eerlijk te zijn: sinds we langs alle kanten bestookt worden met digitale informatie, rest me ook minder tijd en concentratie. De boekenmicrobe is er nog, maar ik ben selectiever. Ik lees graag over onderwerpen die op een uiteenlopende manier raken aan mijn werk: kunst, geschiedenis, tuinen, architectuur, muziek…

Op vakantie duik ik met plezier in kookboeken. Overdag lees ik, ’s avonds ga ik ermee aan de slag in de keuken. Niet dat ik de recepten letterlijk volg. Ik kook op gevoel, niet met een maatbeker. Dit jaar wil ik proeven van de Iraanse keuken, met The Saffron Tales en Nightingales & Roses. Zulke boeken bieden niet alleen recepten, maar ook verhalen van andere culturen. Ze helpen je opnieuw af te stemmen op het ritme van de seizoenen. Het besef van waar dingen vandaan komen, is voor mij essentieel. We leven in een tijd van overconsumptie en het respect voor de natuur is vaak ver zoek.

Daarnaast ligt ook Zout en ijzer: de kunst van het regeren op mijn stapeltje. Ik ben gefascineerd door hoe mensen vroeger dachten en leefden. We hoeven het verleden niet te idealiseren, maar we kunnen er wel uit leren. Boeken houden je geest soepel en stimuleren je verbeelding. Iemand die leest, staat echt anders in het leven.’

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise