'Ons onvermogen om om te gaan met verdriet en verlies is immens groot', schrijft Knack Weekend-hoofdredacteur Ruth Goossens. 'We proberen zo snel mogelijk de draad van het gewone leven weer op te pakken.'
Modenieuwssite Business of Fashion lijstte tien boetieks op die het verkopen van luxegoederen aan millennials en de Z-generatie goed onder de knie hebben.
Erik de Jong (56) woont in Nieuwegein en debuteerde in 2002 als Spinvis. Hij leverde dit jaar het album Trein Vuur Dageraad af. Hij componeerde de filmmuziek van Vele hemels boven de zevende, die volgende week in de bioscoop verschijnt.
Belastingen en de dood, het zijn de enige twee zekerheden in het leven. Elk van ons zal ooit een begrafenis moeten organiseren en snel honderden beslissingen moeten nemen over dingen waar hij misschien nooit over heeft nagedacht. Wij legden ons oor te luisteren bij ervarings- en andere deskundigen.
Neil Harbisson werd geboren met een extreme vorm van kleurenblindheid, maar sinds 2003 kan hij kleuren horen dankzij een antenne die ingeplant werd in zijn schedel. Dat maakt van Neil officieel een cyborg, en daar is hij trots op. "Ik bén technologie."
Hij weegt op de popcultuur. En zijn label Off-White is een fenomenaal succes, mede door projecten met merken als Nike en Levi's. Toch ziet ontwerper Virgil Abloh, meester van de copy-paste, zichzelf nog steeds als een outsider.
Een interieur moet leven. Daar zijn journalist Piet Swimberghe en fotograaf Jan Verlinde het over eens. Hoe? Dat zie je in hun nieuwste interieurboek Think Radical Vintage. We verklappen dit al: het gaat om vrijheid. En traagheid.
Met de trein reis je in vier dagen van San Francisco naar New York. Onderweg doorkruis je dertien staten en vier tijdzones, vergaap je je aan inspirerende steden en prachtige landschappen en dineer je met de meest diverse tafelgenoten.
Wie heeft al gehoord van de wijnen van Bugey? In ons land vind je ze amper en zelfs in Frankrijk wordt over deze Franse wijnstreek nauwelijks gesproken. Wijnboeren zoeken naar manieren om kopers te lokken. "Het volstaat niet om goede wijn te maken, wij moeten er ook voor zorgen dat mensen het weten."
Voor een goede riesling moet je iets overhebben. De Duitse Moezelvallei is niet alleen een van de mooiste wijngebieden ter wereld, de wijnstokken staan er ook op de steilste hellingen. Wij overwonnen onze hoogtevrees en gingen de plukkers achterna.
Vergeet de eeuwige schnitzel, Duitsland is gastronomisch een topbestemming geworden. Eén man heeft in die evolutie een hoofdrol gespeeld: Harald Wohlfahrt. Wij ontmoetten hem in zijn driesterrenrestaurant Schwarzwaldstube, in het hart van het Zwarte Woud.
Lies Van Kerckhove is ontwerpster. Ze tekende in Gent onder meer de inrichting van restaurant Bodo en het Bijloke Café. Binnenkort lanceert ze een serie betonnen tafels.