
Zo maak je een winterse sangria
Sangria enkel geschikt om in de zon op een terrasje te drinken? Helemaal niet! Met een paar twists maak je dit populaire drankje helemaal winterproof
Met het krieken van de winter zijn er heel wat zomerse dingen die we nu definitief achter ons moeten laten. Teenslippers, muggenspray en hemdjes met korte mouwen zijn helaas/gelukkig tijdelijk verleden tijd, maar sangria kunnen we wél nog blijven drinken, zij het in deze winterse variant die de mensen van Greatist bekokstoofden.
Ingrediënten:
- 2 kleine appels (een groene en een rode) in stukjes gesneden
- 120 ml appelvodka, appeljenever of brandewijn (optioneel)
- 2 peren, in stukjes gesneden
- 150 gram cranberries
- De pitjes van 1 granaatappel
- Een stukje gember, gepeld en dun gesneden
- Een halve theelepel kaneel
- Anderhalve fles rode wijn (bij voorkeur cabernet)
- +/- 500 ml gemberbier
Bereidingswijze
1. Wanneer je toch appelvodka of jenever gebruikt, laat het fruit dan een paar uurtjes weken in de alcohol
2. Combineer appel, peer, cranberries in een kan of een kom en roer. Voeg de granaatappelpitjes, gember en kaneel toe en giet er vervolgens de wijn over. Roer goed en laat dit mengsel twee tot drie uur trekken.
3. Vul de mix net voor het inschenken aan met gemberbier en roer voorzichtig.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier