Zuiders taartje, met gebakken roodbaars
Voor 4 personen:
Voor 4 personen:
4 ronde vellen bladerdeeg van 10 cm doorsnede pesto van tomaten
mosterd
emmentaal
2 tomaten
mozzarella buffalo
4 roodbaarsfilet
Voor de puree:
1 broccoli
1 aardappel
100 gr roquette
een beetje parmezaan
truffelolie
kippenbouillon
Voor de saus:
witte wijn
sjalot
zure room
koude boterblokjes
pesto van basilicum
Voor de pesto:
50 gr basilicum
50 gr pijnboompitten
50 gr parmezaan
olijfolie
snij het bladerdeeg voor de taartjes (10 cm), doorprik het deeg en leg ze in de vormpjes. Laat ongeveer 10 minuten bakken, verwijder de vorm en laat afkoelen op een rooster. Smeer de taartjes in met mosterd, beleg met de pesto van tomaat, een beetje emmentaal en wat blokjes tomaat (gepeld en ontpit) en een schijfje mozzarella.
Kook de broccoli en de aardappel gaar in de kippenbouillon, giet af en doe de groenten in de cutter samen met stukjes roquette en parmezaan, mixen en afwerken met truffelolie.
Voor de saus laat je de wijn inkoken met de gesnipperde sjalot tot er 1/4 overblijft, laat het terug opkoken met een lepel zure room en werk op met stukjes boter. Afwerken met pesto van basilicum, peper en zout.
Zet de taartjes ongeveer 10 minuten in de oven en leg ze op een warm bord, schik er de gebakken roodbaars op (korstig bakken op vel) met daarop een quenelle puree van broccoli. Werk af met blaadjes roquette en lepel de saus er rond.
Tip van Chef Meesen: maak de taartjes iets groter, snij ze in vier punten en serveer als aperitiefhapje.
Recept: Restaurant De Fakkels
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier