Nodig voor vier :
12 plakken gerookte zalm
16 jonge preien
boter
1 dl witte wijn
1/4 dl calvados
3 soeplepels room
Garnituur 1 :
800 g aardappelen
1 eierdooier
1 dl pesto
2 eetlepels amandelschilfers
Garnituur 2 :
4 eieren
2 eetlepels groentepasta („Tartex” voor de boterham, te koop in de natuurwinkel)
2 eetlepels room
1 tomaat
oregano
Garnituur 3 :
salade
4 geraspte wortelen
1 soeplepel tahin (sesampasta)
1 dl mayonaise
een scheutje room
De prei schoonmaken en het harde groen verwijderen. Het wit een paar minuten in gezouten water koken en verfrissen onder koud water. De gerookte zalm rond de gekookte prei rollen. De pakjes in een met boter ingesmeerde schaal leggen. Op ieder plakje een weinig boter leggen en besprenkelen met witte wijn, calvados en room. 20 minuten opwarmen in een oven van 180° C. De zalmpakjes opdienen met saus en drie verschillende garnituren.
Garnituur 1 : de aardappelen schillen, koken, pureren en mengen met een eierdooier en pesto. De puree in torentjes spuiten, versieren met amandelschilfers en laten kleuren in de oven.
Garnituur 2 : de eieren hard koken, verfrissen, pellen en doormidden snijden. Het geel verwijderen en mengen met groentepasta en room. Het mengsel in de holte van de halve eieren spuiten en versieren met tomaat en oregano.
Garnituur 3 : geraspte wortelen op een bedje van sla, overgoten met een weinig tahinsaus (mayonaise gemengd met tahin en room).
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier