4 babavormen
Mousse Jivara:
210 g Jivara-chocolade van Valrhona
95 g gekookte room
200 g opgeklopte room
2 dl klassieke karamelsaus op smaak gebracht met verse vanille en limoensap
100 g gekonfijte kumquats
Granité:
1/2 l tonic
125 cl gin
75 g suiker
1 dl citroensap
4 abstracte vormen van witte chocolade
Jivara-mousse: De gekookte room op de gesmolten couverture gieten. Op ongeveer 45°C de opgeklopte room toevoegen. Deze mousse in de vormpjes spuiten en met behulp van een spuitzak de karamelsaus met daarbij wat in stukjes gesneden gekonfijte kumquats in de mousse spuiten. Laten bevriezen (circa 1 uur).
Granité: De tonic met de suiker, het citroensap en de gin in een platte schaal gieten en in de diepvriezer zetten. Om het halfuur met een vork door de massa roeren.
afwerking: De baba’s uit hun vorm halen en met chocoladepistool bespuiten. Op kamertemperatuur laten komen en op borden zetten. In het midden van de baba nog wat karamelsaus spuiten en daarop de granité van gin-tonic aanbrengen. Verder afwerken met gekonfijte kumquats en witte chocolade, gebogen in speelse vorm.
N.B.: Lekker met limoensorbet
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier