dinsdag 22 mei 2012

David Chipperfield wordt curator Architectuurbiënnale Venetië

woensdag 28 december 2011 om 18u54

David Chipperfield op de uitreiking van de 'German Architecture Award', die hij in oktober kreeg voor zijn aanpassingen aan het Neues Museum in Berlijn

David Chipperfield op de uitreiking van de 'German Architecture Award', die hij in oktober kreeg voor zijn aanpassingen aan het Neues Museum in Berlijn © EPA

Als eerste Brit in de geschiedenis van de Architectuurbiënnale van Venetië krijgt David Chipperfield de eer om de grootste architectuurtentoonstelling ter wereld te coördineren. Hij treedt daarmee in de voetsporen van Kazumo Sejima van het Japanse architectenbureau Sanaa.

“Na een aantal edities, waarin zowel de sociologische, technologische als stedelijke aspecten van architectuur centraal stonden, wilden we een curator met aandacht voor de architectuur zelf als discipline”, stelt Paolo Baratta.

Volgens de voorzitter van de Biënnale stelt Chipperfield vragen over de elementen waaruit architectuur is opgebouwd, over de objectieven die het voor ogen heeft en over de middelen die het inzet om ruimtes vorm te geven. Daarom zal de volgende biënnale volgens Baratta de nadruk leggen op de relatie tussen intussen beroemde architecten en de jongere generaties die aan hen refereren.

Ook Chipperfield zelf, wiens architectenbureau in Londen gevestigd is, legt de nadruk op die verwijzingen. “De dialoog kan zowel gemeenschappelijke elementen naar voren brengen als provocatie oproepen. Door verbanden te scheppen binnen de architectuur, maar ook met andere disciplines, willen we de rijkdom van de architecturale praktijk in de kijker zetten. Want terwijl het werk van de individuele architecten aan belang wint, vormt ons beroep en onze rol in de maatschappij een voortdurende uitdaging.”

Elien Haentjens

Meer over: , , ,

   

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Beeldreportage

In beeld: Zweedse woning met interactie

Een dakterras kan ook een buitenkamer zijn, zoals in deze compacte Zweedse woning.

Stel een vraag aan de...

Antiek Expert

Nieuwsbrief

Ontvang het recentste lifestyle nieuws wekelijks in uw mailbox!

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijkse reizennieuwsbrief

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijkse recepten

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijks culinair nieuws

E-mail:

Geïnteresseerd in wonen, design of antiek?

Van boeiende verhalen over antieke objecten tot de laatste woontrends... Volg, ontdek, lees & laat u inspireren!

 

Agenda voor Architectuur en Design

  • Koken voor de pater familias
  • Het ultieme no-nonsense dieet
  • Zonen & vaders: ik lijk steeds meer op jou

Reportages

 PASSIEFHUIZEN DUURDER? NEE, HOOR!
De ontwerpers van deze duurzame en ecologisch gebouwde wijk wilden bewijzen dat evolutieve passiefhuizen niet duurder hoeven te zijn dan traditionele woningen. Een demonstratie in Pic-au-Vent in Doornik.
 LANDELIJK EN HEDENDAAGS
Of omgekeerd. Zo ziet deze woning in hartje Ardennen er uit. De openheid op de omgeving doet geenszins afbreuk aan de moderne architectuur. Tevens is dit een geslaagd voorbeeld van hoe u zelf de handen uit de mouwen kunt steken.
 ENERGIEZUINIG EN (BIJNA) ZELF GEBOUWD
Maar weinig woningen staan nog meer in het teken van rationeel en zuinig energieverbruik als de nieuwbouwwoning van Johan en Evi in Landen.
 COMPACT EN TOCH RUIMTELIJK
Een jong paar met twee kinderen woonde voordien in een vrijstaand oud, donker huis dat moeilijk te verwarmen was.
 VAN CONCEPT TOT OPLEVERING
Helga en Marc wonen sinds kort in een passiefhuis, gebouwd in houtskelet.