Romeo Dumoulin Aquarel
donderdag 12 juli 2012 om 00u00
Romeo Dumoulin was een kennis van mijn grootouders en daardoor ben ik vanaf de jaren 1970 zijn werken beginnen verzamelen. Eén van mijn lievelingswerken is 'De Verhuis', in bijlage. Het is een vrij groot aquarel: 55 x 90 cm. Kan u me hieromtrent wat informatie verschaffen want van deze kunstenaar weet ik persoonlijk heel weinig. Met vriendelijke groeten, Chris Van Bos
Romeo Dumoulin.
Kunstenaar Romeo Dumoulin (Doornik, 1883 - Brussel, 1944) was een begaaft tekenaar die ook aquarellen, schilderijen en prenten maakte. Hij was een autodidact, maar groeide op in middens van drukkers, waar hij lithografische technieken leerde. Hij tekende op een ontspannen en anekdotische wijze volksfiguren. Deze verhuis is een schitterend voorbeeld. Hij vereeuwigde vaak straattaferelen, van ondermeer kermissen en markten. Na de Eerste Wereldoorlog was hij ook actief in de publiciteitssector. Deze mooie aquarel schatten we op 1.500 euro.
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.




Even geduld, a.u.b.