• Nieuwsbrief
  • Knack Digitaal
  • Voor abonnees
  • Abonneren
  • Acties
  • Aanmelden
  • Registreren
  • Registratie Wijzigen
  • Afmelden
  • Jobs
  • Immovlan.be
  • Autovlan.be
  • Shopvlan.be
Knack.be Knackweekend.be

In beeld: op zoek naar vintagedesign in Antwerpen, Brussel en Gent

Voor wie zich afvraagt waar al die fijne vintage uit onze interieurreportages vandaan komt lichten we nu een tipje van de sluier op.  » meer

 
  • Knack Nieuws
  • Economie
  • Beurs & Geld
  • kanaal Z
  • Lifestyle
  • 50+
  • Entertainment
  • Sport
  • Bouwen & Renoveren
  • Home
  • Radar
  • Mode
  • Wonen
  • Beauty
  • Culinair
    • Home Culinair
    • Recepten
    • Culinair nieuws
    • Restaurant
    • Weekmenu's
    • Masterclass
    • Cocktails
    • Vraag aan Karin
  • Reizen
    • Reisnieuws
    • Reizen top tien
    • Reizen in beeld
    • Alle bestemmingen
    • Gratis reisgidsen
  • Wedstrijden
  • Acties
  • Video
  • Weekend Shop
  • Country & Living
    • Wonen
    • Tuin
      • Expert
    • Naar buiten
    • Koken
    • Hobby
    • Nest Actief
      • Workshops
      • Wedstrijden
      • Nest reizen
    • Abonneer
zondag 27 mei 2012
Weekend.be » Radar » Linda's Wild Site » Première Noordzee, Texas in Metropolis Antwerpen
MOBILE RSS
NL / FR
  • Première Noordzee, Texas in Metropolis Antwerpen
  • Retro Glam was de dress code op de uitnodiging, ‘dress to impress’. Zodat wij na intens graafwerk in de diepste kerkers van onze garderobe iets zwarts met lovertjes te voorschijn toverden dat tot onze grote vreugde nog bleek te passen ook. Nog meer genodigden hadden zich vestimentair laten gaan, met een sprinkeling van breed uitwaaierende rokken, gouden schoenen en glimmende tuxedo’s in het publiek tot gevolg. Eén en ander was afgestemd op het wat irreële tijdskader waarin Noordzee, Texas zich afspeelt, rijk gestoffeerd met decors en accessoires uit de jaren ’50, ’60 en ’70 en Adamo, La Esterella en Rita Deneve op de klankband.
  • |
  • Vorige foto
  • Volgende foto

Het verhaal, gebaseerd op het jeugdboek Nooit gaat dit over van André Sollie is simpel. De introverte jongen Pim, zoon van de uithuizige accordeoniste Yvette, beleeft zijn eerste liefdesrelatie met de stoere buurjongen Gino. Voor die laatste is het gestoei in een tent op het strand blijkbaar een voorbijgaande fase, wat Pim het nodige hartzeer bezorgt. Maar de dood van Gino’s moeder (Katelijne Damen lijkt wel een abonnement op sterfscènes te hebben) geeft een nieuwe wending aan het leven van de adolescenten.

De kortfilms Kampvuur en Matroos van regisseur Bavo Defurne hadden bij ingewijden hoge verwachtingen voor zijn langspeeldebuut gekweekt. En Noordzee, Texas is ontegensprekelijk een zeer persoonlijke film, met prachtige beelden van zee en strand. Er wordt ook sterk geacteerd, de jonge Jelle Florizoone, danser van opleiding, is bijzonder overtuigend als de dromerige Pim. Maar bij het premièrepubliek kon niet iedereen zich vinden in de wat artificiële, bewust gestileerde acteerstijl van de cast en het keurige Algemeen Nederlands dat ze hanteren. Die taal is symptomatisch voor de kneuterige tijdsgeest die gesuggereerd wordt en sluit aan bij die van Tony Corsari en buitenlandcorrespondent Roger Simons die op de achtergrond te horen zijn, maar ze ligt bepaald niet soepel in het oor. Sommigen hadden het ook moeilijk met het wat geforceerde happy end van een film die ondanks het homo-erotisch thema de allures heeft van een oubollig jeugdfeuilleton. Geen wonder dat nogal wat BV’s zich na de vertoning snel uit de voeten maakten. Nooit gemakkelijk om voor de camera eerlijke commentaar te geven op een film die duidelijk met veel liefde en zorg gemaakt is, maar toch vooral op esthetisch vlak kan boeien.

Linda Asselberghs.

Noordzee, Texas van Bavo Defurne met Jelle Florizoone, Mathias Vergels, Eva Van der Gucht, Luk Wijns en Katelijne Damen. Vanaf 16 maart, info www.noordzeetexas.be

Vorige albums

  • Première ‘Anton Corbijn, Inside Out’ in Cinema Zuid, Antwerpen

    Meer nog dan de fotograaf toont Quirijns de mens Corbijn.
  • Première Robin Hood in Antwerpen

    Het bekende verhaal van de fictieve Engelse volksheld in een Studio100 productie.
  • Première Allez Eddy in Kinepolis Gent

    Allez Eddy vertelt het verhaal van een 11-jarig wielertalent dat er van droomt om zijn idool Eddy Merckx te ontmoeten.
  • Première musical Domino in Antwerpse Stadsschouwburg

    Stralend lenteweer lokte veel kijklustigen naar het Theaterplein voor de première van Domino. 
  • Première The producers in Capitole Gent

    Zoeklichten, oldtimers, genodigden in vintage fifties verpakking: eventjes lag Broadway op het Gentse Zuid.
  • Première: De dame met het hondje

    De passie voor het theater laat Herbert Flack niet los. Na Cyrano de Bergerac in 2008 in de Antwerpse Stadschouwburg en de Gentse Capitole koos hij dit keer voor een meer intieme productie.
  • Avant-première Tot Altijd in Metropolis Antwerpen

    Linda Asselbergs trok naar de première van de nieuwe film van Nic Balthazar.
  • Première Duveltjeskermis in CC Strombeek

    Liedjes vanonder de theemuts, zo zou je Duveltjeskermis ook kunnen noemen.
  • Première Fiddler on the Roof

    Laat ik er maar geen doekjes om winden: Fiddler on the Roof was altijd al één van mijn favoriete musicals.
  • Wereldpremière Groenten uit Balen

    In Antwerpen ging de film 'Groenten uit Balen' van Frank Van Mechelen in première.
  • Musical Lelies gaat soms diep

    Linda Asselbergs trok met enige reserve naar Lelies, maar keerde tevreden terug.
  • Première Els De Schepper

    Els De Schepper een midlife crisis zoals ze zelf beweerde? Wel nee, het glas is nog meer dan halfvol en er zit nog lang geen kunstgebit in.
Pagina 1 van 4 1 2 3 4 »

Sitemap

Radar
Nieuws
Linda's Wild Site
Evenementen
People
Supermama blog
Expo
Gadgets
Veiling
Winkels
Acties
Mode
Nieuws
Trends
Fashionweek
Shopping
Ontwerpers
Accessiores
People
De Designers
Winkels
Veiling
Expo
Wonen
Design
Architectuur
Antiek
Winkels
Interieur
Ontwerpers
Beauty
Nieuws
Experttips
Wellness
De spiegel van Sofie
Enquête anti-aging
Dossier parfum
Culinair
Home Culinair
Recepten
Culinair nieuws
Restaurant
Weekmenu's
Masterclass
Cocktails
Vraag aan Karin
Reizen
Reisnieuws
Reizen top tien
Reizen in beeld
Alle bestemmingen
Gratis reisgidsen
Country & Living
Wonen
Tuin
Naar buiten
Koken
Hobby
Nest Actief
Abonneer
Wedstrijden
Wedstrijden
Acties
Wedstrijdreglement diverse wedstrijden
Winnaars

Interessante links van A tot Z

  • 50 plussers
  • Antiek
  • Auto
  • Bedrijfstips
  • Beursnieuws
  • Boeken
  • Bouwen
  • Business
  • Economie
  • Entertainment
  • Finance
  • Fiscaliteit
  • Gastronomie
  • Het Weer
  • Horoscoop
  • IT & Telecom
  • Jobs
  • Jobs in Finance
  • Lifestyle
  • Mediaclub
  • Mode
  • Nieuws België
  • Nieuws Europa
  • Nieuws Wereld
  • Regionaal Nieuws
  • Reizen
  • Restaurants
  • Sport
  • Technologie
  • Televisie
  • Trends Immo
  • TrendsTop
  • Wetenschap
  • Zoek Economie
  • Zoekertjes

  • Adverteren
  • |
  • Contact & Info
  • |
  • Disclaimer & Privacy
  • |
  • Knack.be
  • |
  • Knack focus

© 2011 Roularta Media Group. Alle rechten voorbehouden.
logo metriweb