maandag 21 mei 2012

Risotto met groene asperges, erwten en geitenkaas

woensdag 06 april 2011 om 17u06

Score

|

Ingrediënten

1 bussel groene asperges
100 g erwten
2 el boter
1 el olijfolie
1 ui
3 tenen knoflook
350 g risottorijst
1 dl Noilly Prat
1 l kippenbouillon
150 g 'brique' geitenkaas (of andere romige geitenkaas, b.v. geitenbrie)
150 g gerijpte geitenkaas (b.v. Bastognard of affiné)
2 el geraspte parmezaanse kaas
zwarte peper en zout

Bereidingswijze

Snij de asperges in stukken en stoom of kook ze beetgaar. Blancheer de erwten. Smelt de boter en olijfolie in een sauteuse. Snipper de ui en knoflook en fruit in de boter. Voeg de rijst toe en roer tot alle korrels bedekt zijn met boter. Blus met de Noilly Prat en laat bijna droogkoken.

Bereid de risotto door beetje bij beetje kippenbouillon toe te voegen en al roerend te laten absorberen door de rijst. Voeg als de rijst beetgaar is de groenten toe en laat doorwarmen. Werk de risotto vlak voor het serveren af met beide soorten geitenkaas. Kruid met peper en zout en strooi vlak voor het serveren parmezaanse kaas over de risotto.

 

Waardering

   

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Op zoek naar menu's met lekkere recepten, culinaire nieuwtjes en goede eetadressen? Schrijf je dan in voor onze smakelijke nieuwsbrieven!

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijkse recepten

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijks culinair nieuws

E-mail:

Heb je culinaire vragen?

Vraag aan Karin

Meeste reacties