Gepocheerde peer met ganache, pistache en peperkoek
donderdag 01 januari 2009 om 18u36

Score
- Waardering surfer:
- Reviews surfer: | Schrijf een review
Ingrediënten
Voor 4:Vanillesaus:
5 dl melk
1 vanillepeul
4 eierdooiers
70 g suiker
Peren:
4 Doyenné-peren
1 fles droge witte wijn
150 g suiker
1 vanillepeul
1 kaneelstok
5 jeneverbessen
2 kruidnagels
Ganache:
80 g pure chocolade
0,5 dl melk
75 g boter
Afwerking:
8 el gehakte pistachenoten
2 sneden peperkoek
Bereidingswijze
Saus: breng melk met vanille aan de kook. Klop de eierdooiers met suiker luchtig in een kom. Verwijder de vanillepeul uit de melk en giet al roerend bij de suiker. Zet op zacht vuur. Roer tot de saus licht bindt, neem van het vuur. Laat 1 dag rijpen in de ijskast.Schil de peren, laat er de stelen aan. Kook de wijn met suiker en specerijen, voeg de peren toe. Kook voor ¾ gaar. Laat afkoelen in het kookvocht.
Smelt voor de ganache de chocolade in de melk. Haal onmiddellijk van het vuur wanneer alle chocolade is gesmolten en roer er de boter in klontjes onder. Laat 1 uur afkoelen.
Haal met een appelboor langs de onderkant van de peren het klokhuis eruit. Vul die ruimte op met ganache. Wentel de peren in de pistachenoten en zet 5 minuten in een oven van 180°C. Zet op borden, lepel rondom vanillesaus en werk af met een driehoek peperkoek, in boter gebakken.



Even geduld, a.u.b.