donderdag 17 mei 2012

Westvleteren 12 opnieuw beste bier ter wereld

vrijdag 27 januari 2012 om 09u37

Na een jaartje op de tweede plaats heeft de gespecialiseerde Amerikaanse website RateBeer het Belgische trappistenbier Westvleteren 12 opnieuw gekroond tot beste bier van de wereld. Dat staat op de website ratebeer.com.

Westvleteren sprong bij de RateBeer Awards 2012 over de winnaar van vorig jaar, het Zweedse bier Närke Kaggen Stormaktsporter. Op plaats drie staat Rare Bourbon County Stout van de Amerikaanse brouwerij Goose Island, die vorig jaar door AB InBev overgenomen werd.

In de top vijftig staan nog Belgische bieren. Zo staat Rochefort Trappistes 10 op de vijfde plaats. Verder nog 3 Fonteinen Armand'4 Oude Geuze Lente (plaats 14), Westvleteren Extra 8 (18), Struise Pannepot (21), 3 Fonteinen Armand'4 Oude Geuze Zomer (27), St. Bernardus Abt 12 (43) en Struise Black Albert (46).

België boven

Voorts staan er twee Belgische brouwers in de top twintig van beste brouwers: De Struise Brouwers uit Oostvleteren op plaats 9 en de abdij St. Sixtus uit Westvleteren op 13. Ook in de categorieën beste biercafés, beste bierrestaurants, beste bierverkopers en beste te bezoeken brouwerijen zijn er Belgische vermeldingen.

De RateBeer Awards worden jaarlijks uitgereikt en vormen naar eigen zeggen het grootste bierconcours ter wereld. In totaal zouden meer dan 140.000 bieren van ruim 12.000 brouwers wereldwijd beoordeeld zijn. (Belga/DB)

De volledige top 10:

1. Westvleteren 12
2. Närke Kaggen Stormaktsporter
3. Goose Island Rare Bourbon County Stout
4. Founders KBS (Kentucky Breakfast Stout)
5. Rochefort Trappistes 10
6. Bells Hopslam
7. Russian River Pliny the Younger
8. Cigar City Pilot Series Passionfruit and Dragonfruit Berliner Weisse
9. AleSmith Speedway Stout
10. Deschutes The Abyss

Meer over: ,

 

Reacties

William Gisgand | 27 januari 2012

Een Amerikaans bier"rating" website, hmm klinkt bekend in de oren. Wie "rate" dat bier dan wel?

Ongepast?

roelgeu | 27 januari 2012

Echt heel goei bier! In het kader van mijn thesis doe ik een onderzoek naar getrouwheidsprogramma's van supermarktketens. Hiervoor heb ik een enquête opgesteld die liefst door zoveel mogelijk mensen ingevuld moet worden. Kunnen jullie aub allemaal op onderstaande link klikken en de enquête invullen? Het neemt minder dan 2 minuten van je tijd in beslag (en dat is niet gelogen:-p)... http://lessius.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3CzOLVCK5i2czHu Alvast bedankt!

Ongepast?

marlis | 27 januari 2012

waarom westvleteren 12 op één en St Bernardus 12 op 43., als het toch dezelfde brouwsels zijnklopt er iets niet. Of was dat een verkoopstruc voor de bernardus 12 misschien?

Ongepast?

jaak peeters | 27 januari 2012

Wat meer is: dit is Vlaams bier. Nietwaar?

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:

Nieuwsbrief

Op zoek naar menu's met lekkere recepten, culinaire nieuwtjes en goede eetadressen? Schrijf je dan in voor onze smakelijke nieuwsbrieven!

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijkse recepten

Schrijf u in op KnackWeekend wekelijks culinair nieuws

E-mail:

Heb je culinaire vragen?

Vraag aan Karin

 

Meeste reacties